wtorek, 11 czerwca 2013

Mieszkanie w Gliwicach - sypialnia

  Obiecałam, że pokażę kolejne pomieszczenia, które aranżowałam w mieszkaniu w Gliwicach. Dzisiaj czas na sypialnię właścicieli. Wcześniej w pomieszczeniu przeznaczonym na sypialnię było mini biuro. Tak wyglądało przed:

 
Tak po zaaranżowaniu:
 
 
 
Proponowałam w dodatkach kolor zielony lub pomarańczowy. Ostatecznie wspólnie z inwestorami podjęliśmy decyzję, że w całym mieszkaniu będzie zastosowany kolor pomarańczowy. Pod widocznym skosem (dosyć pokaźnym) zaprojektowałam wnękę nieco szerszą od łóżka, w kolorze szarym w której ukryte są ledy. Ten "zabieg" odwraca skutecznie uwagę od skosów, dodatkowo skosy pomalowane są na biało, dzięki czemu nie "przygniatają" pomieszczenia i wydają się lżejsze.
 
Kolejna ściana przed:
 
 
Po:
 
 
Ten kącik z półkami miał kilka propozycji kolorystycznych:
 


 
Ostatecznie została wybrana wersja z kolorem pomarańczowym na zdjęciu ostatnim.
 
Przed:

 
Po:
 
 
Przy drzwiach wykonana jest niewielka wnęka, tylko na szerokość taśmy ledowej, w której wklejona będzie fototapeta, podświetlana po bokach właśnie tymi ledami.
 
 
 
Na jednej ścianie przewidziana jest szafa z drzwiami przesuwnymi. Za jednym skrzydłem, na wprost łóżka ukryty jest telewizor LCD. Dwa skrzydła drzwiowe są z lustrami, tak by powiększyć optycznie pomieszczenie. Nad szafą przewidziałam oczka ledowe. 
 
Tutaj już ściana, na której ma być szafa, przed:

 
Po:
 

 
Następnym razem salon :)
 
 

10 komentarzy:

 1. Ja wybrałabym wersję z zielenią :)Podoba mi się ta sypialnia zwłaszcza szafa. A na ścianie zamiast tapety, motyw, powinien być namalowany i to przez sama projektantkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniu, może kiedyś się odważę :)i faktycznie sama będę malowała, przypomnę sobie szkolne lata

  OdpowiedzUsuń
 3. No słoneczko widzę, ze ostro działasz :)
  Ciekawa jestem jak tam rozmowa w LM.... :):):) Pewnie się udało :):):)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładna zmiana i jestem pod wielkim wrażeniem jak można diametralnie przemienić całe pomieszczenie. Wiem, że dla mnie bardzo ważna jest sama sfera spania dlatego kupiłam sobie nowy materac od senpo i teraz dopiero wiem co to oznacza wygodny sen.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne mieszkanie. Też marzę o czymś własnym, ale przyznam szczerze, że mam ogromny problem z tym, na co się zdecydować. Na początku myślę o mieszkaniu z rynku wtórnego, ale za chwilę trafiam na takie oferty, jak https://vantage-sa.pl/mieszkania-z-ogrodkiem-wroclaw/ czyli z rynku pierwotnego i podoba mi się to, że mogę stworzyć wszystko po swojemu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Sam projekt wygląda obłędnie – mam nadzieję, że opublikujesz zdjęcia po remoncie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta tapeta to bardzo dobry wybór, szczególnie, że powiększa optycznie wnętrze https://www.dekowizja.pl/fototapety/3d-optyczne-powiekszenie . W tych mniejszych pokojach naprawdę warto nad taką własnie się zastanowić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Faktycznie, fototapety zdają się z powrotem do łask wracać i zasłużenie bo faktycznie stanowią piękną dekorację. W ogóle na fototapety24.net widziałam takie fajne, bardzo modne, że aż mam ochotę zabrać się u siebie w mieszkaniu za remont

  OdpowiedzUsuń