piątek, 7 czerwca 2013

Projekt mieszkania w Gliwicach

  Powierzony mi projekt dotyczył aranżacji piętra domu wielorodzinnego. Na tym właśnie piętrze przygotowywało sobie swoje mieszkanko młode małżeństwo. Projekt dotyczył salonu, kuchni, sypialni, łazienki i toalety. Za zadanie miałam nie tylko aranżację poszczególnych pomieszczeń, ale również projekt mebli kuchennych oraz szaf. Mieszkanie przed zmianami, było długo niezamieszkałe. Przyszłym domownikom najbardziej przeszkadzały duże skosy, które znajdują się
w każdym pomieszczeniu, gdyż mieszkanko mieści się na poddaszu. Trzeba więc było zrobić coś co optycznie je trochę podniesie, bądź wykorzystać je w taki sposób by były ozdobą, a nie "udręką". Na pierwszy ogień poszła łazienka. Na zdjęciu poniżej widoczne są już zmiany w rozmieszczeniu wody
i kanalizacji, oraz częściowo wyprowadzone powierzchnie ścian. Przed wykonaniem wizualizacji wyglądała ona tak:
 
 
Pierwsza propozycja na aranżację:
Na łazienkę zostały zaakceptowane przez inwestora płytki w rozmiarze 30 x 60cm, w kolorze jasnego beżu połączonego z ciemnym wenge. Dodatkiem do dekoracji są tutaj listwy szklane w kolorze pomarańczowym. W tym wariancie przewidziana jest wanna narożna symetryczna, położona na podwyższeniu obłożonym mozaiką w kolorze wenge, nad wanną 2 dekory składające się z czterech płytek każdy.
 
 
Sanitariaty wraz z umywalką mieszczą się na ścianie z drzwiami. Miejsce sanitariatów zaznaczone jest ciemnymi pasami biegnącymi pionowo od skosu (sufitu) aż na podłogę. Lustro ułożone jest w pionie.

  Kolejnym elementem dekoracyjnym w tej wersji jest "opaska" z ciemnych płytek, która biegnie pod lustrem do podłogi, potem skręca do kabiny prysznicowej, biegnie w stronę drzwi, i nad lustro.
Zdjęcie bez kabiny prysznicowej:


Zdjęcie z kabiną:
 
Widok na łazienkę od drzwi wejściowych:

 
Poniżej pokazana jest mała modyfikacja wersji pierwszej. Pasy nad sanitariatami wykonane są tu
z mozaiki, ale z kolei wanna stoi na podwyższeniu wyłożonym płytkami w rozmiarze 30 x 30cm:

 

 
Wariant II:
Wanna prostokątna, obłożona mozaiką, jako dekoracja dodany jest tutaj pas szklany pomarańczowy. Sanitariaty przełożone zostały na ścianę kolankową pod skosem, płytki za sanitariatami są w kolorze wenge. W tej wersji przewidziane zostały dwie umywalki, na murowanym blacie. Lustro zawieszone jest w poziomie, za lustrem biegnie szeroki ciemny pas, który biegnie od sufitu do podłogi, na którą "wychodzi".  
 
Na zdjęciu poniżej, po lewej stronie widać oczka ledowe nad wanną, umieszczone w zabudowie za sanitariatami. W zabudowie tej mieszczą się stelaże do podwieszenia sanitariatów. 

 
Poniżej widok na wannę. Wanna na podwyższeniu jasnym, z widocznym ciemnym pasem, który biegnie aż do kabiny prysznicowej 
Wersja III:
Sanitariaty ponownie na ścianie z drzwiami. Nad sanitariatami utworzone są wnęki wyłożone ciemnymi płytkami. Wnęki powstały w zabudowie ukrywającej stelaże do sanitariatów. Lustro powieszone zostało w pionie na ciemnym tle, pod nim znajduje się jedna umywalka.
 
Od umywalki biegnie ciemny pas ciągnący się do ściany ze skosem. W ścianie tej wykonana jest wnęka podświetlona oczkami ledowymi, która ciągnie się nad całą wanną.
 

Nie ma w tej wersji kabiny prysznicowej. Zaprojektowałam ściankę z płyty karton gips, która na zewnątrz ma pięć wnęk podświetlonych, na których można ułożyć wiele art. dekoracyjnych. Jak widać poniżej między wnękami jest wolne miejsce, powstało ono dlatego, że w tym miejscu od wewnątrz przewidziana jest wnęka na kosmetyki. Zaproponowałam w tym wariancie płytki brodzik oraz drzwi prysznicowe.

 
Górą, łazienkę opasa ciemny pas szerokości 7cm


 
Poniżej jedna mała zmiana - lustro powieszone jest w poziomie, ciemny pas pod lustrem również jest w poziomie  
 
 
Wariant IV:
Sanitariaty na ścianie kolankowej, jedna umywalka, nad nią lustro w poziomie, w poziomie ciemny pas pod lustrem. 
 
 
Nad sanitariatami biegną ciemne pasy, które na podłodze skręcają do umywalki "plącząc się"
w dekoracyjny sposób.

 
Nad wanną wnęka z oświetleniem. Wanna nie stoi tutaj na podwyższeniu. 
Poniżej mała zmiana pod sanitariatami - ciemne płytki schodzą na podłogę i łączą się ze sobą tworząc opaskę.

 
Prysznic dodatkowo odznaczony jest ciemnymi płytkami na podłodze. Wersja jest utrzymana w jasnym kolorze, z niewielkimi ciemnymi akcentami.

 
Wariant V:
Wybrany przez inwestorów. Duże lustro w poziomie, za lustrem szeroki, ciemny pas, lekko odsunięty od ściany, pod nim ukryte ledy.  
 
Dla tej łazienki stworzyłam 5 aranżacji, po prostu działam tak długo, aż wyczerpią mi się pomysły na dane pomieszczenie, ale nie zawsze jest możliwe wykonanie tylu wersji, ponieważ nie w każdym pomieszczeniu można tak dowolnie balansować np. kolorem płytek czy innych struktur ściennych. Czasem jest tak, że wystarczyć musi jedna wizualizacja, ponieważ ta jedna wydaje się najbardziej słuszna.
Trochę się rozpisałam :). Następnym razem kolejne pomieszczenia tego mieszkanka.
 

 

 
 
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz