poniedziałek, 1 lipca 2013

Projekt małej łazienki

Trochę mnie nie było.....Dzisiaj zaprezentuję projekt niewielkiej łazienki o wymiarach 190cm x 200cm. Łazienka, choć niewielka, również może być ciekawie zaaranżowana i wcale nie musi być nudna. W prezentowanej łazience dodatkowym "utrudnieniem" było okno, które zasadniczo wpłynęło na układ łazienki. Do projektu zaproponowałam płytki TRAVERTYN o wymiarach 30x60cm, oraz kamienną mozaikę.
Poniżej wariant I aranżacji, płytki położone do wysokości drzwi:
Widok ogólny, z lewej strony widać okno. Kabina prysznicowa została wydzielona przez wybudowanie ścianki oddzielającej prysznic od WC. Do kabiny zamontowano drzwi szklane i płytki brodzik.


Widok na prawą stronę łazienki, lustro powieszone jest w poziomie. Umywalka, półki i lustro przesunięte zostały maksymalnie w prawą stronę tak, żeby nie utrudniały dojścia do WC. Jasne płytki, za lustrem i umywalką, są nieco odsunięte od ściany, dzięki temu wokół umywalki można było zamontować oświetlenie led, co stanowi ciekawą dekorację.
W kabinie prysznicowej widać półki, które wykonane zostały w wybudowanej ściance. Na ciemnych płytkach widoczny jest jasny pas z mozaiki kamiennej.

 
Tutaj niewielka zmiana - lustro zawieszone w pionie


Widok na lewą stronę łazienki. Okno znajduje się na ciemniejszym pasie płytek. Miska ustępowa jest podwieszana. Stelaż został zabudowany płytą karton gips, nad stelażem powstała wnęka wypełniona mozaiką kamienną.

 
 Mała zmiana - okno na jasnym tle

 
Widok na oświetlenie:

 
Widok z góry:

 
Wariant II:
Z lewej strony zabudowy przy umywalce, zamontowane są ledy, rozświetlają one ciemniejsze płytki. Półka pod umywalką wykonana jest z drewna. Mozaika ciemna, wnęka nad umywalką również wypełniona jest ciemną mozaiką.
 

 
Płytki położone do sufitu. W kabinie pas z ciemniejszych płytek, a w nim niewielka wnęka na baterie prysznicową w mozaice (niewielka różnica w płaszczyźnie).

 
Nad WC wnęka wyłożona ciemną mozaiką, okno na tle szerokiego pasa z płytek ułożonych pionowo.
 
Widok na drzwi - drzwi w kolorze półki pod umywalką:

 
Widok z góry:


 
Wariant III:
Zabudowa za WC oraz wokół okna w drewnie. W kabinie została jedynie wnęka na baterię prysznicową w ciemnej mozaice.
 

 
Widok z oświetleniem:


 
Widok na drzwi:

 
Widok z góry:

 
Wariant IV:
Jasne drewno zastąpione zostało drewnem w kolorze wenge. Ciemna mozaika wymieniona na jasną.
 

 
Widok z góry:

 
Wariant V:
Zmiana w aranżacji przy umywalce. Nie ma wystającej zabudowy. Umywalka na jasnym blacie z płytek.
 
 
Mała zmiana - blat w ciemnym drewnie:
 
 
i wnęka na WC w ciemnym drewnie. Zabudowa stelaża WC wyłożona ciemną mozaiką:

 
Widok z góry, ten sam motyw ułożenia płytek w kabinie i za umywalką. Jasny pas płytek przechodzi przez kabinę, do podłogi, zakręca w stronę umywalki i biegnie po ścianie aż do sufitu:


 
Znowu mała zmiana - okno na ciemnym pasie płytek z dodatkiem drewna w kolorze wenge.

 
Taka mała łazienka i tyle możliwości, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie w moich propozycjach.
Pozdrawiam Elżbieta :)
 

4 komentarze:

  1. Elżbieto naprawdę jestem Ci wdzięczna za tą niewielką łazienkę. Niedługo przeprowadzamy się do naszego wymarzonego mieszkania i przyznam szczerze, że kompletnie nie miałam pomysłu na urządzenie łazienki. Wydawała mi się zbyt mała, aby mogła być funkcjonalna. Jakże ja się myliłam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja łazienka taka mała, ale właśnie chce ją też pięknie zrobić, ale i praktycznie

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawy projekt i faktycznie jeśli mamy małą łazienkę to jak najbardziej trzeba się trochę pogimnastykować. Ja jestem zdania, że również bardzo fajnie w łazience sprawdzi się taśma LED jako oświetlenie. Zresztą jak czytałam na stronie http://www.wdomu.com.pl/jaka-tasma-led-do-lazienki/ to moim zdaniem warto spróbować takiego rozwiązania.

    OdpowiedzUsuń