sobota, 1 czerwca 2013

Serduszka i lampa stojąca

  Dzisiaj serduszek ciąg dalszy. Znowu powstały serduszka koronkowe, ale troszkę mniejsze niż ostatnio te mają 8cm x 8cm. i są przygotowane dla Pani z Zabrza.


 
Przy okazji na specjalne zamówienie szyję serduszka w kolorze ecru z drukowanymi napisami,
w dwóch wielkościach 8cm x 8cm i 10cm x 10cm.Wszystkie szyte są ręcznie, dlatego też nie są idealnie równe na krawędziach, jak po przejściu maszyny do szycia.  Serduszka będą częścią dekoracji ślubnej.


 
 
Do każdego serduszka będzie jeszcze dopięta wstążeczka  i zawieszka. Szycie tych serduszek sprawia mi ogromną przyjemność.
A w przerwach między serduszkami zabrałam się za odnawianie zakupionej na starociach lampy. Jest ona bardzo wysoka, ma ok. 160cm wysokości. Jej abażur mocno nadszarpnięty czasem, od wewnątrz w kilku miejscach się rozdarł. Postanowiłam więc go wymienić. Poza tym cała konstrukcja pod materiałem kiedyś powleczona była plastikiem, który dzisiaj jest bardzo popękany i odpryskuje.
 
 


 
Po zdjęciu materiału okazało się, że konstrukcja ma dużo ładniejszy kształt niż to było widać na zewnątrz, gdy abażur jeszcze okrywał wszystko.
 
 
Konstrukcja nie jest prosta a delikatnie wygięta, co bardzo mnie ucieszyło, mam zamiar to zaznaczyć wymieniając materiał. Podstawę chciałabym pobielić, ale jeszcze nie mam pomysłu czy całość pomalować na biało, czy postarzeć na krawędziach, czy może poprzecierać całość. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś udzielił mi w tym temacie fachowej porady, co najlepiej zrobić i przede wszystkim jak?
   
Pozdrawiam Elżbieta

4 komentarze:

  1. dobra robota z tą lampą :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

    OdpowiedzUsuń
  3. 50 years old Developer II Gerianne Longmuir, hailing from North Vancouver enjoys watching movies like Claire Dolan and Lapidary. Took a trip to Monastery of Batalha and Environs and drives a Silverado 2500. specjalne informacji

    OdpowiedzUsuń